Movies
Ratings
502
Ghost WorldRated ★ 2.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
MoneyballRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 4.5
Inglourious BasterdsRated ★ 4.5
Lost in TranslationRated ★ 4.0
Like Father, Like SonRated ★ 3.5
Letters to JulietRated ★ 1.5
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 3.5
Requiem for a DreamRated ★ 4.5
The MistRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 4.5
The Lego MovieRated ★ 5.0
Clouds of Sils MariaRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 4.0
MelancholiaRated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 2.0
The Lives of OthersRated ★ 4.5