Movies
Ratings
133- Pawn ShopRated ★ 3.0
Riders of JusticeRated ★ 3.5- Deliver Us from Evil FinalcutRated ★ 3.0
The Angels ShareRated ★ 4.0
YojimboRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.5
School of RockRated ★ 4.0
Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 4.0
Shaolin SoccerRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.5
AmélieRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Art of FightingRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 4.0
A MuseRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Gran TorinoRated ★ 4.0