Movies
Ratings
173
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 4.0
Revolutionary RoadRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.0
A Serious ManRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 4.0
Real SteelRated ★ 3.5
Star TrekRated ★ 3.0
The MatrixRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.5
Good Will HuntingRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 4.0
Iron ManRated ★ 3.5