Movies
Ratings
165
Our TimesRated ★ 2.5
Marriage Is A Crazy ThingRated ★ 3.5
DogvilleRated ★ 3.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0
Lust, CautionRated ★ 4.0
AntiqueRated ★ 3.5
Black SwanRated ★ 4.0
My Love, My BrideRated ★ 3.0
AvatarRated ★ 4.5
MommyRated ★ 3.5
VertigoRated ★ 4.0
Reservoir DogsRated ★ 4.0
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.5
RosettaRated ★ 4.5
CarolRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Billy Elliot: The MusicalRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5