Movies
Ratings
31
InterstellarRated ★ 5.0
TwilightRated ★ 0.5
InceptionRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 4.5
The Devil Wears PradaRated ★ 3.5
Rise of the GuardiansRated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
Iron Man 3Rated ★ 4.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 4.5
AvatarRated ★ 3.5
August RushRated ★ 3.0- D-WarRated ★ 0.5
MasqueradeRated ★ 4.5