Movies
Ratings
80- Bottle ShockRated ★ 5.0
Mood IndigoRated ★ 4.5- The LetterRated ★ 4.0
In the Mood for LoveRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
(OO)Rated ★ 5.0
CloserRated ★ 4.5
Knives OutRated ★ 5.0
MulanRated ★ 4.0
Marina Abramović: The Artist Is PresentRated ★ 4.0- Grandmother’s CakeRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 4.0
One Fine Spring DayRated ★ 3.5
Pride & PrejudiceRated ★ 3.5
A Better TomorrowRated ★ 5.0
Before SunriseRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 3.0
Notting HillRated ★ 5.0
The UnforgivenRated ★ 3.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0