Movies
Ratings
471
Two ProsecutorsRated ★ 3.5
The Kirishima ThingRated ★ 3.5
MonsterRated ★ 4.0
Ben-HurRated ★ 4.0
Quo VadisRated ★ 3.5
The HousemaidRated ★ 4.0
RosettaRated ★ 3.5
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 4.0
MidsommarRated ★ 3.5
Kingdom of HeavenRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 3.5
Four Adventures of Reinette and MirabelleRated ★ 3.5
Punch-Drunk LoveRated ★ 3.5
Boys Don't CryRated ★ 3.5
Project Hail MaryRated ★ 4.0
Grave of the FirefliesRated ★ 3.0
SpartacusRated ★ 4.0
HoppersRated ★ 3.5
Decision to LeaveRated ★ 3.5