Movies
Ratings
49
ShineRated ★ 4.0
Match PointRated ★ 4.0
The Garden of WordsRated ★ 3.5
Frances HaRated ★ 5.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 5.0
FlippedRated ★ 5.0
Voices of a Distant StarRated ★ 4.0
Revolutionary RoadRated ★ 4.5
A Bride for Rip Van WinkleRated ★ 4.5
The Great BeautyRated ★ 4.5
How to Steal a DogRated ★ 4.0
I Am LoveRated ★ 4.0
BurningRated ★ 2.5
AmélieRated ★ 4.5
Blue ValentineRated ★ 3.5
Mauvais SangRated ★ 5.0
Betty BlueRated ★ 5.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.5
The Royal TenenbaumsRated ★ 4.0