Movies
Ratings
219
Lost in TranslationRated ★ 2.5
American PsychoRated ★ 3.0
Stalag 17Rated ★ 3.5
All Quiet On The Western FrontRated ★ 3.5
Velvet GoldmineRated ★ 3.5
Citizen KaneRated ★ 3.5
tick, tick...Boom!Rated ★ 2.0
AmélieRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 3.5
The Man from EarthRated ★ 4.5
The Exit 8Rated ★ 2.5
To Kill a MockingbirdRated ★ 3.5
As Good As It GetsRated ★ 1.0
Bagdad CafeRated ★ 4.5
Feels Good ManRated ★ 4.0
DemolitionRated ★ 4.0
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 3.0
How to Train Your Dragon 2Rated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 3.5
Ghost in the ShellRated ★ 4.0