Movies
Ratings
740
The WondersRated ★ 4.5
The Last Picture ShowRated ★ 4.0
There Will Be BloodRated ★ 4.0
mistletoeRated ★ 4.0
HamnetRated ★ 3.0
Die, My LoveRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 5.0
ShoeshineRated ★ 4.0- House of the SeasonsRated ★ 3.0
Brief EncounterRated ★ 4.0
Phantom ThreadRated ★ 4.5
IdaRated ★ 3.0
PhoenixRated ★ 4.0
ExhumaRated ★ 4.0- Fish in the PoolRated ★ 1.5
- How to Dive with DolphinsRated ★ 1.0
Farewell, Saranghae, FarewellRated ★ 3.0- ChaehwaRated ★ 2.5
- D-Day, FridayRated ★ 1.5
The Masked MonsterRated ★ 3.0