Movies
Ratings
57
The Lives of OthersRated ★ 5.0
I, Daniel BlakeRated ★ 5.0
La La LandRated ★ 5.0
Knives OutRated ★ 3.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Moonlit WinterRated ★ 5.0
Azur & Asmar: The Princes' QuestRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
The FallRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
FameRated ★ 4.0
Sing StreetRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
The Hateful EightRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0