Movies
Ratings
100
RatatouilleRated ★ 3.5
The Matrix ReloadedRated ★ 3.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 3.5
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.5
August RushRated ★ 3.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 3.5
TransformersRated ★ 3.5
ContactRated ★ 4.5
Batman BeginsRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.5
A Beautiful MindRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 4.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.0
BraveheartRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 3.0
Minority ReportRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 4.5