Movies
Ratings
153
The Barber of SiberiaRated ★ 4.0
Rust and BoneRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 3.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.0
Castle in the SkyRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 3.5
La maison de HimikoRated ★ 3.5
The Bourne UltimatumRated ★ 3.0
The ExorcistRated ★ 4.5
28 Days LaterRated ★ 4.0
The Fifth ElementRated ★ 4.0
PonyoRated ★ 3.5
The BowRated ★ 4.5
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Infernal Affairs IIIRated ★ 3.5
The Legend of the SwordsmanRated ★ 4.0