Movies
Ratings
217
The Life Aquatic with Steve ZissouRated ★ 4.0
The Shape of WaterRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 4.5- The Perfect FishplateRated ★ 3.5
Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal PersonRated ★ 3.0- MY SWEETY BABYRated ★ 2.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
My Mother the MermaidRated ★ 3.5
Kamikaze GirlsRated ★ 4.0
LeonRated ★ 4.5
Anatomy of a FallRated ★ 4.0
Once Upon a Time in HollywoodRated ★ 4.0
AuditionRated ★ 3.5
Beau Is AfraidRated ★ 4.5
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0
SproutRated ★ 3.0
BreathlessRated ★ 4.0
LionRated ★ 3.5
PoisonRated ★ 3.5
A Monster CallsRated ★ 4.0