Movies
Ratings
96
DetachmentRated ★ 3.5
A Chinese Odyssey Part Two: CinderellaRated ★ 4.0
A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 3.5
9/11Rated ★ 4.0
The GentlemenRated ★ 3.5
Punch-Drunk LoveRated ★ 4.5
ArrivalRated ★ 4.5
Being John MalkovichRated ★ 4.0
Poor ThingsRated ★ 4.0
The Book of EliRated ★ 3.5
DogtoothRated ★ 4.0
ExhumaRated ★ 3.0
First ManRated ★ 4.0
Black Mirror: BandersnatchRated ★ 3.5
The Ballad of Buster ScruggsRated ★ 4.5
Shaolin SoccerRated ★ 5.0
IncoherenceRated ★ 3.5
Secret SunshineRated ★ 4.5
HeatRated ★ 4.5
Boogie NightsRated ★ 4.5