Movies
Ratings
111
The Big SwindleRated ★ 4.0
Spider-Man: No Way HomeRated ★ 4.0
Uncut GemsRated ★ 4.0
The DepartedRated ★ 5.0
Free GuyRated ★ 4.0
Escape from MogadishuRated ★ 3.5
Upside DownRated ★ 3.0
Yourself and YoursRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 5.0
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 5.0
RatatouilleRated ★ 4.0
I Saw the DevilRated ★ 4.5
The Place Promised in Our Early DaysRated ★ 4.0
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 4.5
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 4.5
MarathonRated ★ 3.0
May 18Rated ★ 4.0
GattacaRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5