Movies
Ratings
92
GattacaRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 3.0
OldboyRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 3.5
Tidal WaveRated ★ 4.0
My PaparottiRated ★ 5.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 5.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 3.5
Doctor StrangeRated ★ 4.5
JokerRated ★ 3.0
The ClassicRated ★ 3.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.0
Now You See MeRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 4.0- Take OffRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 5.0