Movies
Ratings
1164
Portrait of a Lady on FireRated ★ 4.5
Take Care of My CatRated ★ 3.5
Phantom ThreadRated ★ 4.0
NomadlandRated ★ 4.5
Jackie BrownRated ★ 4.0
NetworkRated ★ 4.5
12 Angry MenRated ★ 4.5
The Four FeathersRated ★ 4.0
Beauty WaterRated ★ 5.0
Han Gong-juRated ★ 4.0
A Short Love AffairRated ★ 3.5
FireworksRated ★ 4.5
I, Daniel BlakeRated ★ 4.5
Secrets & LiesRated ★ 4.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.5
ParasiteRated ★ 4.0
The Hidden FaceRated ★ 2.5
(OO)Rated ★ 4.0
Chico & RitaRated ★ 4.5
Marriage StoryRated ★ 4.0