Movies
Ratings
443
Red SorghumRated ★ 3.5
Citizen KaneRated ★ 3.0
BoyRated ★ 3.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
MelancholiaRated ★ 2.0
BernieRated ★ 3.5
Zero for ConductRated ★ 2.5
The Rules of the GameRated ★ 2.5
Battleship PotemkinRated ★ 3.0
Man with a Movie CameraRated ★ 5.0- The Mountain Between UsRated ★ 3.0
The Jazz SingerRated ★ 2.5
Yellow Door: ′90s Lo-fi Film ClubRated ★ 4.5
Life of an American FiremanRated ★ 2.5
The Great Train RobberyRated ★ 3.5
PsychoRated ★ 4.5
The Birth of a NationRated ★ 1.5
Treasure IslandRated ★ 2.0- 나야, 문희Rated ★ 1.0
JudgementRated ★ 3.5