Movies
Ratings
110
The Truman ShowRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 4.5
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Twelve MonkeysRated ★ 4.0
Star Wars: Episode II - Attack of the ClonesRated ★ 4.0
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 4.0
MetropolisRated ★ 3.0
GoodFellasRated ★ 4.5
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
The ExorcistRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 5.0
Scandal MakersRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 5.0
Thelma & LouiseRated ★ 4.0
ConstantineRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 3.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.5