Movies
Ratings
104
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.5
HelplessRated ★ 4.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
The MediumRated ★ 2.5
The WailingRated ★ 4.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0- A Man Who Heals the CityRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 4.0
PrometheusRated ★ 3.5
Reservoir DogsRated ★ 3.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 3.5
ParasiteRated ★ 3.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 0.5
TitaneRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
ChinatownRated ★ 3.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
The GraduateRated ★ 3.0