Movies
Ratings
100
Castaway on the MoonRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
EscapeRated ★ 2.0
Dune: Part TwoRated ★ 4.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.5
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 4.5
Fight ClubRated ★ 3.5
DuneRated ★ 4.0
CarolRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5
2012Rated ★ 3.0
CrossingRated ★ 3.5
Lilo & StitchRated ★ 4.5
The Chef of South PolarRated ★ 4.0
SpyRated ★ 3.5
Gulliver's TravelsRated ★ 3.0
Tazza: One Eyed JackRated ★ 0.5
Monster HouseRated ★ 4.0
Little NicholasRated ★ 4.0