Movies
Ratings
559
Taxi DriverRated ★ 3.5
CompanionRated ★ 3.5
Three Colors: BlueRated ★ 4.0
MetropolisRated ★ 3.0
Germany Year ZeroRated ★ 3.5- HumintRated ★ 2.5
TakenRated ★ 3.5- Yuri in SummerRated ★ 1.5
The Wicker ManRated ★ 5.0
RomeoRated ★ 4.0
The ConversationRated ★ 3.5
ChinatownRated ★ 1.0
Blow-UpRated ★ 3.0- Expiration DateRated ★ 3.0
PsychoRated ★ 5.0
VertigoRated ★ 4.5
Rear WindowRated ★ 4.0
Happy EndRated ★ 2.5
The ContactRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 1.5