Movies
Ratings
48
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0
UpRated ★ 0.5
Chico & RitaRated ★ 4.5
Django UnchainedRated ★ 4.0
Attila MarcelRated ★ 4.5
Mood IndigoRated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
The Chef of South PolarRated ★ 3.5
The Road HomeRated ★ 2.5
The NotebookRated ★ 3.0
About TimeRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
LolitaRated ★ 1.0
MommyRated ★ 5.0
Van Gogh: Painted with WordsRated ★ 5.0
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 4.5
Seven SamuraiRated ★ 5.0
OshinRated ★ 5.0
FlubberRated ★ 2.5