Movies
Ratings
318
Before SunriseRated ★ 5.0
Revolutionary RoadRated ★ 5.0
Valerian and the City of a Thousand PlanetsRated ★ 5.0
HeadhuntersRated ★ 5.0
DesperadoRated ★ 5.0
The Rocky Horror Picture ShowRated ★ 5.0
Blood DiamondRated ★ 5.0
Body of LiesRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
Total EclipseRated ★ 5.0
The BeachRated ★ 5.0
The DepartedRated ★ 5.0
AlliedRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
High Plains DrifterRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 5.0
Ben-HurRated ★ 4.5
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
PlatoonRated ★ 5.0