Movies
Ratings
20
New WorldRated ★ 5.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Charlie's AngelsRated ★ 2.5
About TimeRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 3.5
AvatarRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
The Yellow SeaRated ★ 3.5
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 3.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
Pacific RimRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0