Movies
Ratings
16
Sherlock HolmesRated ★ 4.5
X-Men: First ClassRated ★ 3.5
The Bucket ListRated ★ 4.0
UpRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
3 IdiotsRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
Star TrekRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0