Movies
Ratings
2198
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 3.5
Altered StatesRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 4.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.5
Jacob's LadderRated ★ 3.0
Ryuichi Sakamoto: DiariesRated ★ 3.0
The World of KanakoRated ★ 3.5
RageRated ★ 3.0
Crime 101Rated ★ 3.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 3.5
LambRated ★ 2.5
To Each His OwnRated ★ 3.5
eXistenZRated ★ 4.0
PaprikaRated ★ 4.5
Enter the VoidRated ★ 3.5- Whispering WaterRated ★ 3.5
ChimeRated ★ 4.0
Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans - Urdr Hunt: Path of the Little ChallengerRated ★ 3.5
Un FlicRated ★ 3.0
The Goalie's Anxiety at the Penalty KickRated ★ 2.5