Movies
Ratings
40
GattacaRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
LooperRated ★ 4.0
UpRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
World War ZRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 4.0
BlindRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Jungle BookRated ★ 5.0
The Way HomeRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
OblivionRated ★ 3.0
IdentityRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0