Movies
Ratings
70
The Life of David GaleRated ★ 4.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.5
Sherlock HolmesRated ★ 4.5
TriangleRated ★ 4.0
Cloud AtlasRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 5.0
The Matrix ReloadedRated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 5.0
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
300Rated ★ 5.0
School of RockRated ★ 4.0
Step UpRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
In TimeRated ★ 3.0
ContactRated ★ 5.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 5.0