Movies
Ratings
38
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 3.0
Maundy ThursdayRated ★ 3.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.5
StokerRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
UnbowedRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
The Social NetworkRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Spirits' HomecomingRated ★ 1.0
12 Years a SlaveRated ★ 3.0
The HimalayasRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
District 13: UltimatumRated ★ 3.0
August RushRated ★ 4.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 3.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0- WishRated ★ 3.0