Movies
Ratings
626
Mr. FreedomRated ★ 4.0
Who Are You, Polly Maggoo?Rated ★ 3.5
Taxi DriverRated ★ 4.0
Tromeo & JulietRated ★ 3.5
Ma MèreRated ★ 4.0
Jane B. by Agnès V.Rated ★ 3.5
Purple NoonRated ★ 3.0
The Marriage of Maria BraunRated ★ 4.0
CaligulaRated ★ 3.5
BrazilRated ★ 4.0
The Merchant of Four SeasonsRated ★ 3.0
PorcileRated ★ 3.5
Agnès Varda - Pier Paolo Pasolini - New York - 1967Rated ★ 3.0
Blow Up My TownRated ★ 3.5
BAD FILMRated ★ 3.5
Vive L'AmourRated ★ 4.5
FukuokaRated ★ 3.0
Too Early/Too LateRated ★ 3.5
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
Trouble Every DayRated ★ 4.0