Movies
Ratings
30
Cries and WhispersRated ★ 3.0
The Face ReaderRated ★ 4.5
Ode to My FatherRated ★ 3.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 3.0
Edge of TomorrowRated ★ 3.0
The Bride with White Hair 2Rated ★ 3.0
Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.0
UpRated ★ 4.5
War of the ArrowsRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 4.0
One on OneRated ★ 3.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 3.0
Love, RosieRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 5.0
Dancing QueenRated ★ 3.0
Begin AgainRated ★ 4.5