Movies
Ratings
339
The Spy Gone NorthRated ★ 3.5
Sister ActRated ★ 3.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 3.5
The RevenantRated ★ 3.5
SpotlightRated ★ 4.0
The Advocate: A Missing BodyRated ★ 3.0
Right Now, Wrong ThenRated ★ 4.5
MetropolisRated ★ 3.5
Battleship PotemkinRated ★ 3.0
PapillonRated ★ 4.0
The Great PassageRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
Dumb and DumberRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 3.5
ZeligRated ★ 4.0
It Happened One NightRated ★ 4.0
Duck SoupRated ★ 3.0
When Marnie Was ThereRated ★ 4.0