Movies
Ratings
221
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The PatriotRated ★ 1.5
DownfallRated ★ 5.0
CapoteRated ★ 5.0
Shallow GraveRated ★ 4.0
Private EyeRated ★ 3.0
Thelma & LouiseRated ★ 4.0
Finding Mr. DestinyRated ★ 3.0
The Iron GiantRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
The Autopsy of Jane DoeRated ★ 2.5
UpRated ★ 4.5
Toy Story 2Rated ★ 4.0
DriveRated ★ 2.0
Toy Story 3Rated ★ 4.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 5.0
28 Weeks LaterRated ★ 2.5
MidwayRated ★ 1.5
1917Rated ★ 5.0