Movies
Ratings
70
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
A Violent ProsecutorRated ★ 1.5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.5
Steel RainRated ★ 3.5
A Taxi DriverRated ★ 3.5
Secretly, GreatlyRated ★ 2.0
MotherRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 2.0
GladiatorRated ★ 4.5
Despicable MeRated ★ 3.5
A Dirty CarnivalRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 3.5
ArrivalRated ★ 3.5
SicarioRated ★ 4.0
The HostRated ★ 4.0
Good Will HuntingRated ★ 4.5
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
The InternRated ★ 3.5
VeteranRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 5.0