Movies
Ratings
85
A Bloody AriaRated ★ 3.0
IncendiesRated ★ 4.0
1917Rated ★ 3.5
Home AloneRated ★ 3.0
Pulp FictionRated ★ 4.5
The ThingRated ★ 2.5
Tazza: The High RollersRated ★ 3.5
VolcanoRated ★ 2.0
King of ThornRated ★ 2.0
Mission: Impossible - The Final ReckoningRated ★ 2.5
YesterdayRated ★ 2.0
Les MisérablesRated ★ 2.0
U-571Rated ★ 2.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 2.0
The Godfather: Part IIRated ★ 3.0
SnowpiercerRated ★ 2.0
The HostRated ★ 3.0
TitanicRated ★ 2.0
GravityRated ★ 2.5
A Dangerous WomanRated ★ 3.0