Movies
Ratings
40
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.0
Take ShelterRated ★ 2.0
TangledRated ★ 4.0
Blue ValentineRated ★ 4.0
Woman Is the Future of ManRated ★ 3.0
MotherRated ★ 4.0
PunchRated ★ 3.0
The TowerRated ★ 1.0
Moulin Rouge!Rated ★ 5.0
Black Hawk DownRated ★ 4.0
The GameRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 4.0
GravityRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 4.0
Christmas in AugustRated ★ 5.0
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 5.0
The HostRated ★ 4.0
Joint Security AreaRated ★ 4.0