Movies
Ratings
49
Peppermint CandyRated ★ 4.5
Double IndemnityRated ★ 4.5
Good bye, Lenin!Rated ★ 4.5
The LobsterRated ★ 4.0
Sicario: Day of the SoldadoRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
Blade Runner 2049Rated ★ 4.5
NightcrawlerRated ★ 4.0
A SeparationRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
Son of SaulRated ★ 4.5
Night Train to LisbonRated ★ 4.0
Thank You for SmokingRated ★ 4.0
SicarioRated ★ 4.5
Django UnchainedRated ★ 5.0
A Man Called OveRated ★ 4.5
Ernest & CelestineRated ★ 4.0
Death at a FuneralRated ★ 3.5