Movies
Ratings
160
SearchingRated ★ 4.5
The Spy Gone NorthRated ★ 3.0
Illang: The Wolf BrigadeRated ★ 1.5
IkiruRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 3.5
A Clockwork OrangeRated ★ 4.5
The Maltese FalconRated ★ 3.0
PsychoRated ★ 4.5
To Kill a MockingbirdRated ★ 3.5
The World of UsRated ★ 4.0
The Queen of CrimeRated ★ 3.0
MissingRated ★ 3.5
The ThingRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Confession of MurderRated ★ 3.5
My Scary GirlRated ★ 3.5
The Fifth ElementRated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 4.0