Movies
Ratings
311
The Darjeeling LimitedRated ★ 4.0
EvelynRated ★ 3.5
All the Empty RoomsRated ★ 4.0
Project Hail MaryRated ★ 5.0
Pokémon: Lucario and the Mystery of MewRated ★ 4.0
The Kirishima ThingRated ★ 4.5
Pokémon: The Rise of DarkraiRated ★ 3.0
The InternshipRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
No Other ChoiceRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The Seed of the Sacred FigRated ★ 4.5
When Morning Comes, I Feel EmptyRated ★ 3.5
Perfect DaysRated ★ 4.5
100 MetersRated ★ 4.0
Crayon Shin-chan the Movie: Super gorgeous! Glow Kasukabe DancerRated ★ 2.5
Wake Up Dead Man: A Knives Out MysteryRated ★ 4.0
The Strange Thing About the JohnsonsRated ★ 3.5