Movies
Ratings
570
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0
RougeRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0- Time of CinemaRated ★ 4.0
- Method ActingRated ★ 2.5
Project Hail MaryRated ★ 4.0
Fragrance of the First FlowerRated ★ 2.5
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0- 극장 미림Rated ★ 2.0
Hitchcock/TruffautRated ★ 3.5
Paris, TexasRated ★ 3.5
A Trip to the MoonRated ★ 4.5
A NightmareRated ★ 3.0
La Sortie de l'usine LumièreRated ★ 3.5
The Waterer WateredRated ★ 4.0
The Arrival of a Train at La CiotatRated ★ 4.0
ArcoRated ★ 2.5
Demon Slayer the Movie: Mugen TrainRated ★ 3.5
Die BadRated ★ 3.5