Movies
Ratings
639
ThesisRated ★ 2.5
Project Hail MaryRated ★ 3.5
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 4.5
The Goalie's Anxiety at the Penalty KickRated ★ 3.5
SinnersRated ★ 3.5
High Plains DrifterRated ★ 4.0
Giants and ToysRated ★ 3.0
Mulholland DriveRated ★ 4.0
From Dusk Till DawnRated ★ 3.0
BreathlessRated ★ 3.5
Nouvelle VagueRated ★ 4.0
A Short Film About KillingRated ★ 3.5
The Lives of OthersRated ★ 3.5
SiratRated ★ 4.0- Video NoireRated ★ 5.0
The IsleRated ★ 3.5
Good NewsRated ★ 3.5
Phantom ThreadRated ★ 4.0
The Mother and the WhoreRated ★ 4.5
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 3.5