Movies
Ratings
71
Ode to My FatherRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 4.5
Nameless GangsterRated ★ 4.5- Take OffRated ★ 4.0
A Moment to RememberRated ★ 4.0
SecretRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 4.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 5.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 5.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 5.0
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 5.0