Movies
Ratings
281
CasablancaRated ★ 5.0
Seven SamuraiRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.5
One Fine Spring DayRated ★ 4.5
Moonlit WinterRated ★ 4.0
The UnjustRated ★ 4.0
Toy StoryRated ★ 4.0
The Little PrinceRated ★ 3.5
The Hateful EightRated ★ 4.5- Love, Chunibyo & Other Delusions! Rikka VersionRated ★ 3.5
Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà VuRated ★ 4.0
CapernaumRated ★ 5.0
The IllusionistRated ★ 3.5
Spider-ManRated ★ 3.5
Crayon Shin-chan: Fierceness That Invites Storm! The Kasukabe Boys of the Evening SunRated ★ 3.5
Crayon Shin-chan: Explosion! The Hot Spring's Feel Good Final BattleRated ★ 2.5
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 4.0
YouthRated ★ 4.0
Ruby SparksRated ★ 4.5
Frances HaRated ★ 4.0