Movies
Ratings
18
OldboyRated ★ 4.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0
FrankRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 3.5- BlackRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 3.5
AssassinationRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.5
Maundy ThursdayRated ★ 3.5
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 3.5