Movies
Ratings
85
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
Our TimesRated ★ 4.0
Midnight RunnersRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 4.5
A Taxi DriverRated ★ 5.0
SpyRated ★ 5.0
Iron Man 2Rated ★ 5.0
The ThroneRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
ShrekRated ★ 4.0
Finding DoryRated ★ 5.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 4.0
TwentyRated ★ 3.5- Take OffRated ★ 3.5
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
SawRated ★ 4.0
Taken 2Rated ★ 4.0
Finding NemoRated ★ 4.5