Movies
Ratings
519- Unlikely AlliesRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
RomaRated ★ 4.5
HereditaryRated ★ 4.0
28 Days LaterRated ★ 4.0
Uncut GemsRated ★ 4.0
Son of SaulRated ★ 4.5
GoodFellasRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
The MasterRated ★ 3.5
BedevilledRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
The Act of KillingRated ★ 3.5
Taxi DriverRated ★ 4.5
Phantom ThreadRated ★ 3.5
Pulp FictionRated ★ 4.0
Se7enRated ★ 4.0
Look BackRated ★ 3.5
MonsterRated ★ 4.0