Movies
Ratings
119
Robot DreamsRated ★ 4.5
Back to the FutureRated ★ 5.0
Back to the Future Part IIRated ★ 5.0
BLUE GIANTRated ★ 5.0
Still LifeRated ★ 4.0
On the Basis of SexRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
ApocalyptoRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 5.0
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 4.0
Game of DeathRated ★ 4.0
Twelve MonkeysRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 4.0
War of the ArrowsRated ★ 5.0- D-WarRated ★ 1.0
- Take OffRated ★ 5.0
G.I. Joe: The Rise of CobraRated ★ 4.0