Movies
Ratings
1580
Mother!Rated ★ 1.0
Curry & Cyanide: The Jolly Joseph CaseRated ★ 3.0
Porco RossoRated ★ 2.5
Helter SkelterRated ★ 1.0
NowhereRated ★ 3.0
Cardcaptor Sakura: The Sealed CardRated ★ 3.0
That Obscure Object of DesireRated ★ 3.5
Mulholland DriveRated ★ 4.5
EscapeRated ★ 2.0- Scary HouseRated ★ 1.0
The Boy and the HeronRated ★ 4.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 4.0
Happy Death DayRated ★ 2.0
12.12: THE DAYRated ★ 3.0
A Silent VoiceRated ★ 0.5
Antonia's LineRated ★ 4.0
Attack the Gas Station!Rated ★ 1.0
Volcano HighRated ★ 1.5
M. ButterflyRated ★ 4.0
The Fall of the House of UsherRated ★ 4.0